اشغال سفارت انگلیس

آیا عکس العمل مردم نسبت به یک دولت نبایستی با عکس العمل همان مردم در سی سال فبل فرق داشته باشد؟

سی سال قبل این اتفاق برای سفارت آمریکا اتفاق افتاد و تاخیر دولتمردان در رعایت عرف بین الملل با 8 سال جنگ خانمانسوز پاسخ داده شد .واقعا چرا و چه فکری و با چه نیتی این اتفاق را دوباره رفم زد؟

آیا پاسخ به عملکرد نادرست بایستی با اشغال سفارت آن کشور پاسخ داده شود واقعا انگلیس گوشمال شد؟پدرش درآمد؟به دریوزگی افتاد؟واقعا ما در دنیا چه چیز مهمی تولید و به انگلیس صادر میکنبم که منتظریم انگلستان از بی محلی ما غرق شود؟

واقعا آقای علی لاریجانی شما به اعتبار کدام کشور دوست و برادر ایران جرقه این حرکت را با آن مصوبه آبکی کاهش روابط در مجلس زدید؟

در طول دوره صد ساله مشروطه کسی مجلسی به این بی خاصیتی و دنباله روی ندیده است.واقعا اگر انگلستان این قدر خبیث است که می فرمایید چرا قبل از اقدام انگلستان آن را مصوب نکردید؟ این مصوبه آبکی شما به قول خودتان یک نوع فرار به جلو است و لاغیر.

دیدم که در دفاع از این حرکت آنرا با سال 59 مقایسه کردید و سعی نمودید زشتی را در زشتی زیبا ببینید.

من نمیدانم چرا کلیه دولتمردان ما اینقدر روحیه تهاجمی دارند.و کوچکترین حرف و عملی را ولو از منتقدان داخلی به شدیدترین وجهی با الفاظ زشت و پرخاشگرانه پاسخ میدهند.پس کجاست رافت و لطافت اسلامی؟

"شنیدم که وقتی سحرگاه عید

ز گرمابه آمد برون با یزید

یکی طشت خاکسترش بی‌خبر

فرو ریختند از سرایی به سر

همی گفت شولیده دستار و موی

کف دست شکرانه مالان به روی

که ای نفس من در خور آتشم

به خاکستری روی درهم کشم؟

بزرگان نکردند در خود نگاه

خدا بینی از خویشتن بین مخواه

بزرگی به ناموس و گفتار نیست

بلندی به دعوی و پندار نیست"

انچه که ما خواندیم در کتب دینی دوران تحصیل هیچگاه در عمل از شما ندیدیم.کجاست سیره نبوی که شمه ای از آنرا در داستان فوق خواندیم.

جهان امروز و ایران ما در این شرایط نیازمند مهاتما گاندی دیگری است.

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید