انرژی هسته ای برای چی میخوایم

ببخشید انرژی هسته ای خوبه چون همه میگن؟

من فکر میکنم این انرژی خوبه ولی نه برای ما حتما میگین عجب مگه ما چی مونه؟

ببینید کلا پیشرفت و توسعه بایستی متوازن و هماهنگ در همه بخشها صورت بگیرد.مانند بدن انسان و یا یک ورزشکار حرفه ای در غیر اینصورت شمای کلی و متعادل هر چیزی از حالت نرمال به سمت کاریکاتور گونهی چیزی حرکت میکند.

مثلا ورزشکار پرتاب نیزه ای را در نظر بگیرید که قطر بازوهای وی در حد آرنولد ولی پاهای وی در حد لک لک یا مرغ حواصی باشد.

قدر مسلم اینست که این ناهمگونی منجر به بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد که بیش از هر چیز صدماتش متوجه خود فرد خوا هد بود.

برگردیم به داستان خودمان و کمی از اسب تکبر و غرور ایرانی پایین بیاییم و بد نگوییم به مهتاب اگر تب داریم و نگوییم

هنر نزد ایرانیان است و بس

در شرایط فعلی و با نگاه به سیمای صنعتی ایران میبینیم که نه در هزینه و نه در کیفیت در هیچ بخشی حرفی محکم برای گفتن نداریم.

ماشین میسازیم به کیفیت سمند و 405 و تیبا با قیمت سوناتا و آزرا

در بخش کشاورزی وارد کننده همه جور میوه از لبنان و مصر و چین و پاکستان و ... هستیم.

در هیچ بخشی نه اقتصادی عمل میکنیم و نه حرفه ای

نه در رایانه دستی داریم نه در سخت افزار و نه در نرم افزار

در علم تولید فلز و آلیاژ که تقریبا مادر همه بخش های صنعت هست بسیار ضعیف و شکننده ایم .هر آلیاژ خاصی را که بخواهید بایستی از جنس وارداتی استفاده کنید مگر در ضخامت های پایین کارخانه ای یه جایی تولید کند.

پس داشتن یک همچین صنعتی آیا منجر به پیشرفت سایر علوم جهت رسیدن بدین پایه خواهد شد و یا فجعه آمیر میباشد.

لطفا در ادامه اظهار نظر روسیه را بخوانید :

نماینده روسیه در ناتو خواستار بررسی حمله سایبری به تاسیسات اتمی ایران شده و هشدار داده است کرم رایانه ای استاکس نت ممکن بود فاجعه ای هسته ای مانند چرنوبیل در بوشهر به راه اندازد.

دمیتری روگوزن سفیر روسیه در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی روز چهارشنبه گفت که ویروس موسوم به استاکس نت که گفته می شود تاسیسات اتمی بوشهر را آلوده کرده، موجب تخریب سانتریفوژهای غنی سازی اورانیوم شد.

آقای روگوزن پس از نشست سفرای 28 کشور عضو ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت: "این ویروس که بسیار سمی و بسیار خطرناک است، می تواند تبعاتی بسیار جدی به همراه داشته باشد."

او استاکس نت را به "مین" تشبیه کرد و گفت: "این مین ها می تواند به چرنوبیل جدیدی منتهی شود."

اشاره سفیر روسیه به فاجعه سال 1986 نیروگاه اتمی چرنوبیل در اوکراین است که در آن زمان جزئی از اتحاد جماهیر شوروی بود.
دمیتری روگوزن گفت: "این موضوعی امنیتی است. ... ما مصرانه خواهان بررسی آن در شورای ناتو-روسیه هستیم."

روزنامه نیویورک تایمز چندی پیش گزارش کردند که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بطور مشترک استاکس نت را ساخته اند تا با آلوده کردن سیستم کامپیوتری تاسیسات اتمی ایران، روند غنی سازی اورانیوم را مختل کنند.

از سوی دیگر شبکه رادیو و تلویزیون دولتی ایران هفته پیش به نقل از یکی از مسئولان شرکت روس اتم، سازنده روسی نیروگاه اتمی بوشهر، ادعای نفوذ استاکس نت به سیستم های رایانه ای نیروگاه اتمی بوشهر را رد کرده است.

اما برخی رسانه های غربی گزارش کردند که به دلیل نفوذ استاکس نت به سیستم کامپیوتری نیروگاه اتمی بوشهر، این نیروگاه با مشکلات عمده فنی مواجه شده و به همین دلیل هم کارشناسان روسی از دولت خود خواسته اند تا رفع این مشکلات، از راه اندازی نیروگاه جلوگیری کنند.
اواخر ماه نوامبر سال گذشته، رئیس جمهوری ایران خرابکاری در برخی تاسیسات اتمی این کشور را تایید کرد اما افزود که این مشکلات برطرف و راه خرابکاری در آینده بسته شده است.

در مقابل، علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی که اخیرا سرپرستی وزارت خارجه را هم برعهده گرفته، آسیب رسانی ویروس استاکس نت به تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی را رد کرد و گفت که متخصصان ایرانی توانستند مانع از نفود آن به تاسیسات اتمی کشور شوند.

مقامات آمریکایی و اسرائیلی رسما گزارش های مربوط به آلودگی عمدی تاسیسات اتمی ایران به ویروس استاکس نت را تایید نکرده اند

 

/ 0 نظر / 7 بازدید